Výchozí

ODBĚR NOVINEK

Zadejte e-mail

VYHLEDÁVAČ ZÁJEZDŮ

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

POPTÁVKA ZÁJEZDŮ

Nevíte si rady s výběrem Vaší dovolené? Napište nám Vaše    požadavky a my Vám zašleme nabídku                              KLIKNĚTE ZDE
 
 
 

GO Parking

Parkování letiště Praha

Nejlepší dárky od Zážitky.cz

Solarium

UČETNICTVÍ DAGMAR VYSLOUŽILOVÁ

 

Nevíte si rady s vedením účetnictví,daňové evidence, nebo zpracováním daňového přiznání a dalších..???

 

www.ucetnicvi-vyslouzilova.cz

 

Klientská sekce

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 501745

Hotel Sol Cayo Guillermo ****

TripAdvisor cestovatelské recenze
Popis hotelu

Poloha
Hotel Sol Cayo Guillermo se nachází v severní části Kuby na malém ostrově Cayo Guillermo. Komplex se skládá z hlavní budovy s recepcí a 47 bungalovy s pokoji. Letiště v Cayo Coco je vzdáleno cca 34 km. V Cayo Coco i Cayo Guillermo jezdí turistický autobus, kterým můžete volně procestovat ostrovy (jednodenní jízdenka stojí cca 6 CUC).

Pláž
PÍsčitá pláž se nachází přímo u hotelu, pozvolný vstup do vody. Šířka pláže je závislá na přílivu a odlivu. Na pláži lehátka zdarma. Hotel Sol Cayo Guillermo zajišťuje plážové osušky.

Vybavení
Recepce, lobby, 3 restaurace (bufet a 2 a la carte), 4 bary, sluneční terasy s lehátky a slunečníky, 1 bazén s dětskou částí (sladká voda), jacuzzi, miniklub s dětským brouzdalištěm, dětské hřiště, prádelna (za poplatek), obchod, směnárna, lékařská zařízení (za poplatek), parkoviště. Hotel Sol Cayo Guillermo má zařízení pro osoby se zdravotním postižením.

Pokoje
Hotel Sol Cayo Guillermo nabízí 268 pokojů různých typů umístěných v přízemních a patrových bungalovech. Všechny pokoje jsou komfortní, klimatizované, s vlastním sociálním zařízením (vysoušeč vlasů), trezorem (za poplatek cca 2 CUC / den), satelitním TV, telefonem, minibarem (láhev vody při příjezdu), žehlicím prknem a žehličkou, balkónem nebo terasou (balkónový nábytek). Přistýlka formou menšího lůžka. Hotel disponuje 3 pokoji pro handicapované hosty.
Typy pokojů:
- Standardní pokoje (cca 38 m2) - pro 4 osoby (2+2), ale max. 3 lůžka na pokoji. Možnost příplatku za výhled směrem na oceán.

Stravování
All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Občerstvení a místní nealkoholické nápoje po celý den, místní alkoholické nápoje se podávají až do 2:00.

Sport a animační programy
Denní a večerní zábava pro děti i dospělé. Zdarma: billiard, multisportovní hřiště, tenis, stolní tenis, malá tělocvična, potápěcí lekce v bazénu, šlapadla a kajaky na pláži. Masáže (za příplatek).

Internet
Wi-Fi v recepci za poplatek cca 3 CUC / hodinu.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.melia.com

Náš názor
Kvalitní 4* hotel z hotelové sítě Melia. Pokoje sice nejsou nejnovější, ale hotel má velmi dobrý servis a chutné jídlo.

Cena

Základní cena zahrnuje: charterový let PLL LOT (přímý let) na Kubu, letištní poplatky, turistickou kartu, ubytování ve vybraném hotelu (14 nocí), stravu dle popisu vybraného hotelu, transfery letiště - hotel - letiště, pojištění TU Europa (ve verzi standard: úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel),
služby polsky mluvícího delegáta na Kubě, služby zástupce CK během odbavení na letišti ve Varšavě.

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety a další osobní výdaje.

Jiné

Obecné informace

Cestovní pas a vízum
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. Turista také musí při vstupu do země předložit zpáteční letenku (nebo letenku do jiné destinace).

Turistická karta
Obyvatelé ČR cestující na Kubu jsou povinni mít tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turista). Naši klienti tuto kartu obdrží při odbavení na letišti ve Varšavě (turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).

Měna
Oficiální měnou je na Kubě kubánské peso = 100 centavos. Všechny platby v obchodech a restauracích se provádí v peso konvertibilním (CUC). EUR lze na CUC vyměnit ve směnárnách nebo na některých hotelových recepcích (při výměně USD na CUC jsou účtovány vysoké poplatky). Na Kubě jsou akceptovány platební karty typu Visa i Mastercard, za předpokladu, že fungují terminály. Je velmi důležité, aby to nebyla platební karta vydaná americkou bankou (nebo bankou s americkým kapitálem).

Orientační ceny
Káva cca 1-2 EUR, cigarety cca 2 EUR, nápoje perlivé do 2 EUR, pivo cca 2-2,5 EUR, oběd v restauraci od 10 EUR.

Očkování
Očkování není povinné. Doporučuje se očkování proti hepatitidě typu A a B, tyfu, záškrtu, choleře a tetanu.

Spropitné
Není povinné, ale očekává se (prosíme, pamatujte na to, že Kubánci vydělávají kolem 10-15 EUR měsíčně). Je vhodné mít s sebou také malé dárky (průpisky, zapalovače, atd.).

Čas
Na Kubě je časový posun - 6 hod. oproti ČR

Elektřina
Americký systém 110 V, ale v hotelech je často používaný systém 220 V. V některých hotelech je zapotřebí tzv. adaptér, není možné jej zakoupit na místě.

Internet
Pamatujte, že internet není všude dostupný (zvláště během poznávacích zájezdů). Ve většině hotelů ve Varaderu je internet dostupný, nicméně kvalita připojení se značně liší od evropských standardů.

Otevírací doba
Na Kubě nejsou obchody v pravém slova smyslu, ale jsou zde místa, kde je možné nakoupit zboží za konvertibilní pesos (CUC). Tato místa jsou obvykle otevřena až do pozdních hodin. Na Kubě není siesta.

Odlety
Odlety z Varšavy. Sraz na letišti u stanoviště CK 3 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád zkontrolujte na  http://r.pl/rozklady . 

Let
Komfortní letoun společnosti  PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. V ekonomické třídě je občerstvení za poplatek ve Sky baru. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně alkoholických a nealkoholických nápojů a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete  ZDE . V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

Program

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti u stanoviště CK 3 hodiny před odletem letadla. Charterový let do Cayo Coco letadlem LOT-U typu Dreamliner nebo podobným (přímý let). Aktuální letový řád zkontrolujte na  r.pl/rozklady . Po příletu následuje pasová kontrola, setkání s delegátem a transfer do vybraného hotelu v Cayo Coco nebo Cayo Guiollermo.

Den 2 - 13
Pobyt v Cayo Coco nebo Cayo Guillermo. Možnost využití fakultativních výletů - celkovou nabídku výletů Vám poskytne delegát v místě pobytu.

Den 14
Po snídani check-out z hotelu. Transfer na letiště v Cayo Coco. Odlet do Polska - přímý let charterovým letounem LOT-U. Přílet do Varšavy.

Výlety v okolí

Havana
Celodenní výlet do hlavního města Kuby. Přelet do Havany a prohlídka města, jehož neopakovatelná atmosféra zůstane po dlouhou dobu v živé paměti. V programu mimo jiné: Stará Havana, Kapitol, náměstí Revoluce. Chvilka volného času k nezávislému prozkoumávání města, návštěva Muzea rumu spojená s ochutnávkou a na závěr projížďka městem starými vozy. Pozdě odpoledne přelet do Cayo Coco. Cena: cca 330 CUC/os.

Koloniální Trinidad
Celodenní výlet do jednoho z nejkrásnějších měst Kuby. Přejezd Valle de los Ingenios (Údolím cukrovarů), které bylo kdysi svědectvím moci „cukrové“ Kuby. V Trinidadu se projdeme dlážděnými uličkami, navštívíme dům keramiky a hlavní náměstí. Volný čas na oběd (za příplatek). Cena cca 109CUC/dospělý a cca 99CUC/děti.

Morón a Ciego de Ávila
Celodenní výlet do typických kubánských měst. Prohlídku začneme plavbou motorovou lodí bludištěm mangrovových řek, které tvoří typickou krajinu tohoto regionu. V Ciego de Ávila procházka a návštěva typického kubánského domu. V Morónu prohlídka města na koních nebo vozidly typu buggy. Naskytne se i příležitost poslouchat kubánskou hudbu v podání místní skupiny. Na závěr výletu návštěva krokodýlí farmy.

Plavba katamaránem po Královských zahradách
Výlet katamaránem po tyrkysových vodách a mezi ostrůvky, které tvoří nádhernou scenérii souostroví Jardines del Rey. Možnost potápění a šnorchlování na korálovém útesu, návštěva panenské pláže Cayo Media Luna a přestávka na karibský oběd s plodů moře. Open bar je během oběda zahrnut v ceně. Cena cca 99 CUC/dospělý a cca 59CUC/děti. 

Sladká chuť Kuby
Návštěva kubánské plantáže cukrové třtiny nedaleko městečka Tamarindo, následně návštěva Muzea cukru s parní lokomotivou z roku 1927 sloužící k převážení cukrové třtiny. Na závěr prohlídky oběd v malé restauraci „Ranchon Palma“ nacházející se uprostřed kubánských královských palem.

Fiesta v Cave Wild
Noc v jeskyni Jabali a tanec v lůně přírody. Ponořte se do kubánských rytmů a protančete téměř celou noc!

Buena Vista Social Club Show na Cayo Coco - na programu jsu nejznámějsí karibské hity a v ceně je otevřený bar. Po koncertě je vstup na diskotéku. Cena cca 40 CUC/os.


MÍSTNÍ ATRAKCE

Bariérový útes v Královských zahradách
Zdejší korálový útes je považován za jeden z nejkrásnějších v Karibiku - je dostupný již asi 1 km od břehů souostroví. Láká nepřeberným množstvím podvodní flory a fauny nejen začátečníky, ale také zkušené potápěče.

Playa Pilar - Cayo Guillermo
I když není největší pláží v oblasti, je Playa Pilar považována za jednu z nejkrásnějších nejen na Kubě, ale i v celém Karibiku. Zátoková, s dlouhým a pozvolným sestupem do vody je ideální pro rodiny s dětmi a pro milovníky plavání s maskou a trubkou. Přístupu na Playa Pilar brání jedny z nejvyšších písečných dun v této oblasti světa.

Cayo Coco - chráněný ostrov
Cayo Coco je chráněnou oblastí, na které jsou největší kolonie růžových plameňáků na světě. Nechybí také pelikáni a ibisy bílé (coco) - po nichž je ostrov pojmenován.

Hráz
17kilometrová cesta protínající záliv de Perros a spojující hlavní ostrov s Cayo Coco. Je to svérázný zázrak kubánské techniky. Cesta byla vytvořena během 16 měsíců a k její výstavbě byly použity 3 miliony m3 kamenů a skal.

Florencie a jeskyně Boqueron
Malé městečko ležící mezi kopci a umělými jezery. Nedaleko něho se nachází jeskyně Boqueron plné stalagmitů a stalaktitů. Na místě možnost projížďky na koni a ochutnávka kubánských specialit.

Delfinárium - Cayo Guillermo
Možnost plavání s těmito sympatickými savci v mangrovovém zálivu. V delfináriu nejsou žádné ukázky. Cena: interakce z mostu (bez plavání): cca 55 CUC/os., plavání cca 110 CUC/os.

09.03. (Čt) - 24.03. (Pá) 2017 - 16 dní, 15 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
All inclusive
Letecky/Varšava
-Last minute53 305 Kč Rezervace
23.03. (Čt) - 07.04. (Pá) 2017 - 16 dní, 15 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
All inclusive
Letecky/Varšava
-Last minute49 384 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220